Bordo Bulamacı Göz Taşı

Zirai İlaçlar
b1118-300x150
Ürünün Özellikleri
  • Meyve ağaçlarında etkilidir.
Ürün Açıklaması Hesap Bilgileri Yorumlar

Bordo bulamacı; Elma, Armut ve Ayva gibi meyve ağaçlarında, Karaleke, Pas ve Ateş yanıklığı hastalığına, Kiraz, Erik, Vişne, Kayısı, Badem ve Şeftali gibi sert çekirdekli meyve ağaçlarında bakteriyel kansere, yaprak delen ve dal yanıklığı hastalığına, Eriklerde cep hastalığı, Şeftalide Yaprak Büken gibi birçok hastalığa karşı kullanılan bir tarım ilacıdır.

Özellikle sonbaharda (yaprakların 3/4′ü yada tamamı döküldüğünde %2 dozda) ve ilkbaharda (gözler uyanmadan 1 hafta önce %1 dozda) meyve ağaçlarına bordo bulamacı uygulandığında ertesi yıl çıkabilecek potansiyel olarak bulunan pek çok hastalığa karşı (Kabuklu ve Pamuklu bitlerde bile) etkili ve ekonomik bir mücadele ve koruma ilacı olmaktadır. Sonbahar ve ilkbaharda bordo bulamacı kullanılmadan bazı bakteriyel hastalıklarda mücadele tam başarıya ulaşmak için iyi bir alt yapı oluşturmaktadır.

Bordo Bulamacı Hazırlarken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

* Bitkiler Yapraklı iken bordo bulamacı yapılmamalıdır.
* Bordo Bulamacı hazırlanırken daima kireçli suyun üzerine göztaşı eritilmiş su ilave edilir.       Yoksa ilacın yapısı bozulur ve karışım verimli olmaz.
* Hazırlanan karışım kullanılmadan önce ince bir süzgeçten süzülerek ilaçlama aletini tıkaması engellenmelidir.
* Sönmemiş kireç kullanıyorsak eritildikten sonra muhakkak süzülmelidir. Erimeyen tortu varsa kalan miktar kadar kireç tekrar eritilip eklenir.
* Bordo Bulamacı; hiçbir ilaçla karıştırılıp atılmaz.
* Bordo Bulamacı atıldıktan sonra; Pulverizatörü (Pompayı) kesinlikle temizleyiniz.
Bir Cevap Yazın