Rodimur Pellet 500 gr. Fare yemi

Fare ilaçları
rodimur
Ürünün Özellikleri
  • Elle temas etmeyiniz.
  • Fare çekici özelliği bulunmatadır.
  • Fiyatlarımız kdv dahildir.
  • Zehirli fare yemidir.
Ürün Açıklaması Hesap Bilgileri Yorumlar

Rodimur Pellet

Fare ve sıçan mücadelesi için kullanıma hazır pelet.

Bileşimi:
%0,005 g saf Difenacoum, %0,001 denatonium benzoate içerir, cezbedici yemler ve dolgu maddeleri ile 100 g’a tamamlanır.

Rodimur bütün tüm fare ve sıçan türlerine karşı (kahverengi Norveç sıçanları, siyah çatı sıçanları ve ev fareleri ) güçlü öldürücü etkili, 2. Jenerasyon antikoagülanlardan difenacoum içerir. Fare ve sıçanlar Rodimur’un içerdiği çekici yem maddeleri sayesinde aldıkları zehirle 4-5 gün içinde iç kanama sebebiyle ölürler. Ani etkili fare zehirlerinde görülen yem çekingenliğine Rodimur’da rastlanmaz. Rodimur diğer antikoagülanlara direnç kazanmış fare ve sıçan türlerine de etkilidir.

Kullanım alanları:
Kırsal alanlarda: binalarda ve tarımsal ürün depolarında, değirmenlerde, kentlerde: evlerde ve çevresinde restoranlarda.

Kullanım şekli ve dozu:
Rodimur pelletler çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı ve yağmur, rutubet gibi hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde kilitli kemirgen yem istasyonları içinde kullanılmalıdır. Yem istasyonları, içine fare ya da sıçan girdiğinde kolayca yerinden oynamayacak ve içindekilerin dökülmesine izin vermeyecek şekilde sabitlenmelidir. Yem istasyonlarının üzerine bilgisi olmayan kişiler için “ Dikkat Fare Zehiri” uyarısı yazılmalıdır.
Rodimur pelletler bu amaçla üretilmiş kilitli kemirgen yem istasyonları içine veya çocukların ve evcil yada yabani hayvanların ulaşamayacağı yerlere fare mücadelesi için 15 g’lık, sıçan mücadelesi için 150-240 g’lık kümeler halinde konulmalıdır.

Rodimur pellet konulan istasyonlar sıçan ve farelerin kolayca ulaşabileceği, pisliklerinin görüldüğü, kemirme izleri bulunan yerlere, duvar kenar ve köşelerine, dolap arkalarına, tavan aralarına yerleştirildikten sonra içindekilerin dökülmemesi için iyice sabitlenmelidir. Bu alanlarda fare yemine alternatif yiyecekler bırakmamaya çalışılmalıdır. Rodimur pellet kümeleri her 5-7 günde bir kontrol edilmeli ve azalmışsa tamamlanmalıdır. İstasyon dışına dökülmüş, saçılmış yemler imha edilerek yenilenmelidir. Eğer ölmüş fare ve sıçan varsa bir eldivenle/ poşet torba ile tutularak, (eldivenle/ poşet torba ile beraber) yakılmalı veya gömülmelidir.
Bir Cevap Yazın